o nas

Kawałek Dnia tworzą trzy osoby, Kasia Waliczek, zwana Pszygodą, Antek (Tarcsi András) i Aga Drabik, zwana Agą Drabik. Piszemy naprzemiennie. Łączy nas miłość do muzyki. Kochamy wygrzebywać diamenty gdzieś z zapomnianych terenów popkultury, zbieramy śmietankę muzyczną z odległych zakątków świata, badamy co tam u sąsiadów i grzebiemy w przeszłości różnych krajów, aby wydobyć to, co w muzyce piękne i/lub interesujące.

12449529_825728637538026_1465284415_o

Aga Drabik (Aga Drabik) – Drabik & Music tudzież Kreatywne Wyszukiwanie Nowych Wcieleń Björk w Muzyce

Rocznik 95, studentka anglistyki, początkujący dorosły człowiek, który próbuje wszystkiego po trochu. Miłośniczka Muzyki Dosłownie Każdej, od współczesnego elektropopu, przez noise, po klasykę. W wolnym czasie robi w słowach, pisząc blogi, wyklejając kolaże i tłumacząc, ewentualnie fotografuje miejsca. Wspomnienia gromadzi przez uszy, a potem układa wspomnieniowe playlisty na 8tracks, tam też poszukuje nowej muzyki, z którą można by potem łazić po lesie. W przyszłości chciałaby przenieść się do miejsca o odpowiednim zagęszczeniu lasów, od kilku lat niezmiennie ciągnie ją na Islandię i do Norwegii, także ze względu na muzykę.

Tarcsi András (Bluralika, Antek) – Radio Fale Dunaju tudzież Podziemny punkF1050010

Rocznik 91, perkusista, pedagog, poszukiwacz niezwykłości, wieczny student, fotograf. Węgier pochodzący ze Słowacji, ale po polsku mówi lepiej niż po słowacku. Antek lubi zmiany, często zmienia miejsca zamieszkania, uniwersytety, zespoły w których grywa, zainteresowania oraz własny gust. Dzięki temu styka się z różnymi światami, z których wyciąga różnorodne Kawałki dobrej muzyki. Kiedyś jarał się indie, rockiem, hip hopem, lo-fi, etno i może nawet folkiem, w tej chwili eksploruje wszelkiego rodzaju punk oraz pochodne. Antek gra w zespole Camp Koala, wcześniej bębnił w Mayberian Sansküllots. Możliwe, że za chwilę stworzy w końcu coś swojego, bo długo w tym Camp Koala już siedzi. Antek jeździ na desce, do niedawna jarał się operatorką i zdawał do szkoły filmowej, ale w międzyczasie przyjechał do Polski na stypendium i zakochał się w opiece nad niepełnosprawnymi umysłowo dziećmi, dlatego teraz studiuje pedagogikę specjalną w Budapeszcie, po którym porusza się swoim ukochanym rowerem. W wolnych chwilach chadza na koncerty – jako perkusista albo słuchacz.

Kasia Waliczek (Pszygoda) – Muzyka dla Samobójców tudzież Radio NiespodziankaIMG_7716

Rocznik 86, komparatystka, hungarystka, blogerka, mama ośmiomiesięcznej Jadwini, od roku żona milutkiego inżyniera (który marzył, żeby być śmieciarzem, a został bankierem), niespełniona malarka, śpiewaczka i projektantka wszystkiego. Lubi pisać, planować, robić zdjęcia, chodzić po górach. Ocenia ludzi po muzyce, której słuchają. Zawiera nowe znajomości tylko po to, żeby poznać nowe Kawałki, dlatego chętnie przyjaźni się z obcokrajowcami. Muzyki szuka wszędzie, w starych sklepach z meblami, wśród porzuconych książek, na plakatach, w starych filmach, w filharmoniach i na dachach szkół muzycznych. Boi się muzyki country. Kawałki, które prezentuje zazwyczaj mają ze sobą tylko jedną cechę wspólną: jakość. Różnią się natomiast gatunkowo, fizycznie, chemicznie, rocznikowo oraz pochodzeniem. Pszygoda nie lubi długo mieszkać w jednym miejscu, dlatego gdy może, dużo lata/jeździ/przeprowadza się. Ma psa oraz tysiąc pomysłów na życie, roznosi ją kreatywność, z którą czasami już nie wie co robić. Dlatego między innymi stworzyła Kawałek Dnia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s